До уваги батьків!

Шановні батьки!

Ще раз про ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВТНЬОГО ПРОЦЕСУ в новому навчальному році в умовах карантинних обмежень (заходи розроблені задля безпеки дітей, недопущення поширення коронавірусноі хвороби) 

 • Згідно з рекомендаціями МОН і МОЗ ми зробили 2 входи/виходи із школи:
  центральний вхід-для учнів 5-11 класів (із графіком познайомлять класні керівники);
  боковий вхід-для учнів 1-4 класів теж за графіком.
 • Зранку учнів 1-4,5,6 класів у дворі школи зустрічають класні керівники.
 • Учні початкової школи відокремлені від учнів старшої школи(коридори, сходи).
 • На кожному вході відповідальні можуть проводити температурний скринінг або учителі візуальний огляд перед першим уроком. Якщо в дитини темп. 37,2°С і більше, ознаки ОРВІ, дитина до занять не допускається, разом із батьками повертається додому, ви звертаєтесь до лікаря. Тобто, будь-які ознаки ОРВІ-і ви залишаєте дитину вдома.
 • Якщо дитина була відсутня в школі більше 3 днів-довідка від лікаря.
 • У закладі на входах розміщені антисептики.
 • Заклад забезпечений рідким милом,антисептиками,безконтактними термометрами, паперовими рушниками, переносною бактерицидною лампою.
 • Скрізь розміщена інформація щодо миття та гігієнічної обробки рук.
 • У заклад діти допускаються:
  учні 5-11 класів-лише в захисних масках. На уроках-без масок;
  для учнів 1-4 класів (згідно внесених змін) вхід та пересування приміщеннями закладу дозволяється без захисної маски.
 • На кожному поверсі розміщені урни для використаних засобів індивідуального захисту.
 • На підлозі на кожному поверсі, біля входу в заклад нанесена розмітка,що полегшить організацію руху учнів.
 • Кожен клас буде навчатися в одному кабінеті.
 • Вхід в школу батьків, бабусь, дідусів і інших осіб суворо заборонено. Ми дбаємо про безпеку ваших дітей. Просимо з розумінням до цього поставитися.
 • Основним заходом гігієни рук в умовах карантину є миття рук з милом. Проведіть з дітьми відповідну роз'яснювальну роботу. Ми із свого боку теж зробимо все можливе.
 • Забезпечення питного режиму в школі не буде,тому кожен обов'язково зі своєю пляшечкою води.
 • Розроблений графік харчування для кожного класу.

Тільки разом, дотримуючись встановлених правил, ми зробимо навчання наших дітей безпечним.

Дякуємо за розуміння. Вдалого нам старту. Всім міцного здоров’я. Бережіть себе і дітей, із повагою адміністрація.

Уряд продовжив адаптивний карантин ще на 2 місяці і посилив обмеження.

Тобто, в Україні і надалі, залежно від епідемічної ситуації,будуть встановлювати "зелені", "жовті", "помаранчеві" та "червоні" рівні небезпеки. Рівень  визначатиметься автоматично системою і затверджуватиметьсякомісіями з питаньтехногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Пам’ятайте! Тільки дотримуючись протиепідемічних вимог, ми швидше подолаємо захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19.

Всім міцного здоров’я! Бережіть себе і своїх рідних!

 

1 вересня в новому форматі

📌1 вересня буде, але в новому форматі. Лінійки не буде, а буде зустріч вчителя і учнів, на дистанції від інших класів (графік і форми повідомимо пізніше). Ця зустріч може бути проведена як в класі, так і в якійсь локації подвір'я нашої школи.
📌Вхід в школу батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено. Ми дбаємо про безпеку ваших дітей!
📌В школу заходять тільки учні, вчителі та персонал школи.
📌При вході в школу або в класі обробляти руки антисептиком. Будь ласка, навчіть дитину користуватися антисептиком.
📌При вході в школу, на перерві всі учні і вчителі повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати. Забезпечте дитину масками, навчіть правильно ними користуватися. Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов'язково мати герметичний пакетик (краще zip-пакет, або папка на кнопці) один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакетик. Для використаних одноразових масок в школі розмістять спеціальні урни.
📌 Вчителям та персоналу обов’язково будуть щоранку проводити температурний скринінг. Учням - також можемо проводити. Якщо температура буде 37,2’, дитина разом із батьками повертається додому, ви звертаєтесь до лікаря. За умови поганого самопочуття в класі, учень повинен повідомити про свій стан здоров'я класного керівника, або вчителя-предметника, у якого перший урок.
Ви,як батьки, зі свого боку ні в якому разі не відпускаєте дітей до школи з температурою 37,2’, головним болем, нежитєм чи кашлем. Тобто будь-які ознаки ОРВІ-і ви залишаєте дитину вдома!!!
📌 Навчання буде в одному класі, переходити в інший кабінет діти будуть лише при поділі класу на групи: англійська мова, українська мова, математика, інформатика.
📌Забезпечення питного режиму в школі не буде, тому кожен обов'язково зі своєю пляшечкою води.
📌Для кожного класу буде визначено свій вхід до школи і схема руху. Поясніть дитині, будь ласка, що таке соціальна дистанція і як її дотримуватися. Ми із свого боку будемо для цього робити все можливе.
📌Використання багаторазових рушників заборонено, тільки одноразові.
📌Для того, щоб поїсти в їдальні, для кожного класу також будуть відведені окремі перерви.
📌Давайте разом зробимо навчання наших дітей безпечним. Дякуємо за розуміння і чекаємо на зустріч!

Бережіть себе і дітей!

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

❗️Яких правил необхідно буде дотримуватись учням і відповідно до чого необхідно готувати дітей вам, шановні батьки❗️

🟢придбайте засоби індивідуального захисту (респіратори або захисні маски) та антисептики для рук, які будуть підходити вашій дитині. Обов'язково навчіть ними користуватися;
🟢вчіть дитину правилам гігієни рук та дихання: чхати треба в серветку, серветку викинути, а руки помити;
🟢необхідно пояснювати дитині важливість зменшення контактів та вчити правилам соціального дистанціювання;
🟢поясніть дитині, що таке температурний скринінг і для чого він потрібен, за умови, якщо він буде в закладі освіти;
🟢хворі мають залишатися вдома.Ті, в кого є симптоми коронавірусу, або в кого є родичі із симптомами захворювання, не повинні відвідувати школу;
🟢якщо ваша дитина має хронічні захворювання, то в установленому порядку можна організувати іншу форму навчання;
🟢розкажіть дитині, що потрібно використовувати власну канцелярію, не обмінюватися нею з іншими;
🟢будьте готові до того, що ви не зможете заходити на територію або в приміщення школи;
🟢ознайомтеся із Тимчасовими рекомендаціями МОЗ України, а також з Порядком роботи закладу освіти в умовах карантину.

Бережіть себе!

Як розпочнеться новий навчальний рік?

Новий навчальний рік у закладах загальної середньої освіти розпочнеться відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці, а саме:

1) «зелений», «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки - відвідування закладів освіти здобувачами загальної середньої освіти дозволено у звичайному режимі;

2) «червоний» рівень епідемічної небезпеки - відвідування закладів освіти здобувачами загальної середньої освіти заборонено, а отже, освітній процес забезпечується з використанням технологій дистанційного навчання.

Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти в умовах «зеленого», «жовтого» або «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки приймає педагогічна рада закладу освіти з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Щодо медогляду школярів

Про обов'язковий медогляд школярів 2020
 
 • Щороку всі школярі мають проходити медичний огляд (згідно з спільним наказом МОЗ та МОН України від 16.08.2010 р.). 
 • Це стосується як першокласників, які вперше йдуть до школи, так і інших школярів. 
 • Без довідки форми 086/о дитину не зарахують до школи.

МОЗ України надало роз’яснення щодо проходження медогляду під час дії карантину з метою запобігання поширенню COVID-19:

 • Не зважаючи на дію карантинних обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров'я без нагальної потреби, станом на сьогодні вимогу про обов’язковий медогляд школярів не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили.
 • Передбачається, що до 1 вересня 2020 р. всі учні загальноосвітніх шкіл (а це близько 4 млн. осіб) у супроводі батьків (плюс ще 4 млн. осіб як мінімум) мають відвідати медичні заклади, пройти профілактичне обстеження і вузьких спеціалістів.

Умови проходження медогляду школярами в 2020 році:

 • Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.
 • Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. 
 • У разі тимчасової відсутності сімейного лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу.
 • Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».
 • Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 від 16.09.2011, № 551 від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086/о.
 • Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.

Марафон відповідальності

22 червня учні Полтавської гімназії № 21 висадили соняхи на шкільному подвір’ї. Насіння майбутніх квітів отримали від амбасадорки Фонду родини Богдана Гаврилишина в Полтавській області – Юлії Городчаніної, яка передала таким чином нам естафету «Марафону відповідальності».
«Марафон відповідальності» – щорічна  ініціатива Фонду родини Богдана Гаврилишина, яка спонукає до відповідальної поведінки. Символом акції є соняшник сорту "Богдан Гаврилишин", який був виведений спеціально до 90-річчя всесвітньо відомого українця. В рамках ініціативи в різних куточках нашої держави висаджують соняхи, обирають один із пунктів Декларації відповідальності людини і протягом 100 наступних днів (а саме стільки треба для росту й дозрівання плодів) роблять частиною свого життя нові звички. А ще – діляться своїми історіями в соцмережах, адже одне зернятко соняха проростає у красиву квітку і дає сотні плодів – так і розповіді про прояв турботи щодо себе, своєї сім’ї, друзів, довкілля, країни чи світу надихне сотні інших сердець до відповідальних дій.

Профорієнтаційна робота

Інформація щодо переведення учнів

За  результатами  навчальних  досягнень  учнів на  кінець  навчального  року, проведеним семестровим та річним оцінюванням, згідно діючого Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженої  наказом  МОН  України від 14.07.2015 р. № 762 здійснити переведення  учнів 1-8-х, 10-го класів Полтавської гімназії № 21 до наступних класів у повному складі. Перевести учнів 1-го класу до 2-го класу у кількості 73 учня (1-А клас – 26 учнів, 1-Б клас – 24 учня, 1-В клас – 23 учня); учнів 2-го класу до 3-го класу у кількості 76 учнів (2-А клас – 27 учнів, 2-Б клас – 27 учнів, 2-В клас – 22 учня); учнів 3-го класу до 4-го класу у кількості 64 учня (3-А клас – 33 учня, 3-Б клас – 31 учень); учнів 4-го класу до 5-го класу у кількості 56 учнів (4-А клас – 28 учнів, 4-Б клас – 28 учнів); учнів 5-х класів до 6-го класу у кількості 72 учня (5-А клас – 26 учнів, 5-Б клас – 23 учня, 5-В клас – 23 учня); учнів 6-х класів до 7-го класу у кількості 52 учня (6-А клас – 25 учнів, 6-Б клас – 27 учнів); учнів 7-х класу до 8-го класу у кількості 64 учня (7-А клас – 19 учнів, 7-Б клас – 20 учнів, 7-В клас – 25 учнів); учнів 8-х класів до 9-го класу у кількості 53 учня (8-А клас – 26 учнів, 8-Б клас – 27 учнів); учнів 10-го класу до 11-го класу у кількості 42 учня (10-А клас – 21 учень, 10-Б клас – 21 учень)

Інтернет-олімпіада

Вітаємо переможців VI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» з історії!

Освітянська спільнота звикла до щорічних державних олімпіад, де найкращі учні можуть продемонструвати свою ерудицію та рівень знань. І це чудово. Утім, сучасні відкриття та діджиталізація відкривають нові можливості – інтернет-олімпіади, які дещо відрізняються від традиційних, але так само підтримують дух змагань та заохочують дітей вчитися краще. І саме такою можливістю є VI Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з історії, в якій, традиційно, приймають участь учні Полтавської гімназії № 21.
Цієї весни учасниками інтернет-олімпіади стали 54 учні нашого навчального закладу. Серед них – багато переможців та дипломантів. Так, дуже приємно, що перші місця серед своїх вікових категорій вибороли: Тутова Євгенія (5-А), Островська Владислава (5-А), Звягольська Ольга (5-А), Кириченко Анна (5-Б), Горбачов Дмитро (5-Б), Федорченко Ірина (5-Б), Селіванов Святослав (5-Б), Рудницька Поліна (5-Б), Самар Анастасія (5-В), Фролов Ярослав (5-В), Єліна Дар’я (5-В), Юрченко Роман (5-В), Золотухіна Лариса (5-В), Орлов Артем (5-В), Комлик Назар (5-В), Меркулов Андрій (5-В), Тхоренко Артемій (5-В), Галаган Олексій (5-В).
Дипломами ІІ ступеня відповідно до своїх досягнень нагороджені Забрудський Артем (5-А), Бровко Матвій (5-А), Мазуркевич Макар (5-Б), Білько Олександр (5-В), Гузій Олександр (5-В), Сень Анастасія (5-В), Дудка Олександр (8-Б) та Яненко Каріна (8-Б). Набравши дещо меншу кількість балів, але продемонструвавши при цьому гарні знання з історії, ІІІ місце отримали Брижак Антон (5-Б), Єсенко Анастасія (5-Б), Данченко Дар’я (7-Б), Костогриз Антон (8-А), Щербань Оксана (8-А), Котельнікова Дар’я (8-А), Кисла Карина (8-Б), Данільченко Руслан (8-Б) та Нестеренко Аліна (9-Б).
Щиро вітаємо переможців інтернет-олімпіади з історії! Зичимо учням міцного здоров’я, успіхів та натхнення для досягнення нових навчальних і наукових вершин!

Інтелектуальна гра

#МІСТОПРОТИКОРУПЦІЇ: АПРОБАЦІЯ ГРИ АНТИКОРУПЦІЙНА «МАФІЯ»

В ПОЛТАВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ № 21

ГО «ЕдКемп Україна» у партнерстві з проєктом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» вже другий рік поспіль ініціюють низку практик доброчесності і педагогіки партнерства, що сприяють попередженню й подоланню корупції. Ядром проєкту стала апробація (силами педагогів та учнівства) спеціально розроблених разом із видавництвом «Шкільний світ» інструментів для роботи з молоддю в темі протидії та попередження корупції з метою їх доопрацювання та подальшої популяризації. Цього року Полтавська гімназія №21 долучається до апробації антикорупційних інструментів на заняттях з учнями 9-11 класів. Черговим етапом цієї апробації стало проведення онлайн-гри «Антикорупційна мафія» для учнів 9-Б класу.