Щодо медогляду школярів

Про обов'язковий медогляд школярів 2020
 
 • Щороку всі школярі мають проходити медичний огляд (згідно з спільним наказом МОЗ та МОН України від 16.08.2010 р.). 
 • Це стосується як першокласників, які вперше йдуть до школи, так і інших школярів. 
 • Без довідки форми 086/о дитину не зарахують до школи.

МОЗ України надало роз’яснення щодо проходження медогляду під час дії карантину з метою запобігання поширенню COVID-19:

 • Не зважаючи на дію карантинних обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров'я без нагальної потреби, станом на сьогодні вимогу про обов’язковий медогляд школярів не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили.
 • Передбачається, що до 1 вересня 2020 р. всі учні загальноосвітніх шкіл (а це близько 4 млн. осіб) у супроводі батьків (плюс ще 4 млн. осіб як мінімум) мають відвідати медичні заклади, пройти профілактичне обстеження і вузьких спеціалістів.

Умови проходження медогляду школярами в 2020 році:

 • Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.
 • Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. 
 • У разі тимчасової відсутності сімейного лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу.
 • Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».
 • Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 від 16.09.2011, № 551 від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086/о.
 • Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.

Щодо закінчення навчального року

Шановні батьки!

Пройшов місяць дистанційного навчання. Ніхто із нас не був готовий до такого сценарію, адже не лише Україна, а й увесь світ сьогодні веде боротьбу проти поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Процес дистанційного навчання у гімназії організовується через різноманітні сервіси. Усі педагоги спілкуються з учнями через зручні для дітей, канали передачі інформації: Google Classroom, інші сервіси Google(елетронні пошти, можливості Google-дисків); додатків для конференцій Skype та ZOOM, освітньої тенологічної платформи Еdmodo. Домашні завдання та графіки онлайн ефірів з вчителями оприлюднюються на шкільному сайті щотижнево. Педагоги використовують: відео-уроки на веб-ресурсах місцевих телерадіокомпаній, ютуб-каналах, ресурси, що рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Вчителі комунікують з учнями за допомогою застосунку Viber та через інші додатки-меседжери.

Нагадуємо, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 р. № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» освітній процес під час карантину організовується через технології дистанційного навчання. Учні отримують завдання, навчальні матеріали, відео супровід, роз’яснення чи консультації.

Усіх Вас турбує процес оцінювання навчальних досягнень ваших дітей в умовах дистанційного навчання, а також процедура завершення навчального року.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 р. № 1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 н.р.», наказу управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради від 23.04.2020 року № 313 «Про організоване завершення 2019-2020 н.р.» хочемо надати Вам наступні роз’яснення:

 1. Продовжуємо організовувати освітній процес у режимі дистанційного навчання;
 2. Для учнів 1-10 класів навчальний рік завершиться 29 травня 2020 року;
 3. Адміністрацією школи у травні буде укладено гнучкий графік проведення підсумкових дистанційних контрольних робіт з метою недопущення перевантаження учнів і раціонального використання часу;
 4. Оцінювання навчальних досягнень учнів за ІІ семестр буде здійснено, враховуючи результати оцінювання до 12.03.2020 р. та оцінки отримані під час дистанційного навчання. Річне оцінювання буде здійснено з урахуванням результатів оцінювання за І та ІІ семестри;
 5. На початку 2020-2021 н.р. в 2-11 класах буде проведено діагностування рівня навчальних досягнень учнів за попередній рік та суттєво збільшено час на узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався у період карантину;
 6. Оформлення свідоцтв досягнень для учнів 1-2 класів, табелів навчальних досягнень учнів 3-8, 10 класів, похвальних листів та грамот за участь у предметних олімпіадах та конкурсі-захисті МАН буде завершено до 15 червня 2020 року, копії будуть надіслані Вам електронною поштою або в інший спосіб з подальшим врученням оригіналу документа у вересні 2020-2021 н.р.;
 7. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти для учнів 9-х класів буде завершено до 15 червня 2020 року. Графік видачі свідоцтв буде оприлюднено пізніше з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог;
 8. Учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 н.р. звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА) (наказ Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 р. № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році»);
 9. Учні 11-го класу складатимуть ДПА у формі ЗНО за окремим графіком. Чекаємо інформації від Міністерства освіти і науки України;
 10. Не будуть проведені масові заходи із залученням учасників освітнього процесу (останній дзвоник та випускний вечір).

Давайте разом будемо підтримувати і мотивувати наших дітей, щоб успішно завершити навчальний рік. Бажаємо усім міцного здоров’я. Бережіть себе і свої родини!


Із повагою адміністрація Полтавської гімназії № 21

Увага!

Повідомляємо, що прийом заяв про зарахування до 1-го класу Полтавської гімназії № 21 на 2020-2021 навчальний рік

відбудеться після завершення карантину протягом одного місяця.

Увага!

Шановні гімназисти, батьки, учителі!

Практичний психолог і соціальний педагог Полтавської гімназії № 21 здійснює онлайн консультування.

Отримати консультація можна, написавши свій запит на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Якщо є потреба в консультації у форматі відеозв’язку по Skype,

обов’язковим є попередній запис за телефоном 80502136799,

практичний психолог та соціальний педагог, Яковенко Аліна Олексадрівна.

Увага!

Шановні гімназисти, батьки, вчителі!

Учитель-логопед логопедичного пункту при Полтавській гімназії № 21, Телятник Алла Дмитрівна,

надає індивідуальні консультації.

При потребі можна звернутися за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Viber 096-6300932 та Facebook сторінку.

Використання коштів для реабілітації дітей з інвалідністю

Шановні батьки!

За інформацією Міністерства соціальної політики України, Урядом України прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. 

Детальна інформація з цього питання розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua ) в розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».
Також у даному розділі розміщені:

 • перелік закладів охорони здоровя, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу;
 • інформаційні матеріали, у тому числі «5 кроків для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»;
 • питання  відповіді.

Інформація щодо організації роботи в гімназії з питань запобігання і протидії булінгу

Заступник директора з НВР, Невмержицька Світлана Павлівна 
відповідальна особа щодо організації роботи в Полтавській гімназії № 21
з питань запобігання і протидії булінгу
 
Контактний телефон:  (0532) 67-43-33
Телефони довіри:
Дитяча лінія  116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу  116 000
Гаряча лінія з питань запобігання насильству  116 123 або 0 800 500 335
Уповноважений Верховної Ради з прав людини  0 800 501 720
Уповноважений Президента України з прав дитини  044 255 76 75
Центр надання безоплатної правової допомоги  0 800 213 103
Національна поліція України  102

Увага

Заступник директора з НВР, Невмержицька Світлана Павлівна –

уповноважена особа від Полтавської гімназії № 21
для здійснення невідкладних заходів реагування
у випадках виявлення фактів домашнього насильства

Контактний телефон – (0532) 67-43-33


Примірний перелік
організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід
звернутися у випадку домашнього насильства

Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

 • До територіального органу поліції або за телефоном 102.
 • До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 • До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
 • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
 • До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.
 • До близької людини.
 • На телефони «Гарячих ліній».


Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»

 

Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства - 1547

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «На Страда-Україна»:

0 800 500 333 (для дзвінків з мобільного)

Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.
Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):

116 123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів),

0 800 500 225 та 116 111
Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:

(044) 255-64-50

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:

Зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:

 • інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
 • безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • правові консультації;
 • зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку.

Служби підтримки постраждалих осіб:

 1. центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 2. притулки для дітей;
 3. центри соціально-психологічної реабілітації дітей;
 4. соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка);
 5. центри соціально-психологічної допомоги;
 6. територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
 7. інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

До спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб належать притулки для постраждалих осіб, центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, а також заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.