Дистанційні інструменти у роботі вчителя

Навчання з користю

Осінні канікули – час, коли вчителі можуть займатися багатьма речами, серед них і навчання. Тож, ми вирішили не зраджувати цій традиції і 21 та 22 жовтня провели тренінг для педагогічного колективу під назвою «Дистанційні інструменти у роботі вчителя». Під час цих двох днів перед присутніми виступали три лектори з різноманітними темами. Учитель інформатики, Бардаченко Роман Анатолійович нагадав про використання сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom. Єрмоленко Наталія Петрівна, вчителька початкових класів, поділилася досвідом використання безкоштовного веб-сервісу створеного Google, з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом – Google Classroom. Заступниця директора з навчально-виховної роботи, Гевленко Альона Сергіївна, презентувала можливості декількох інструментів, які можна використовувати під час дистанційної форми навчання: мультимедійного ресурсу для створення, спільного редагування та зберігання інформації – Padlet, сервісу для створення та проведення опитувань – Mentimeter, інструменту, за допомогою якого можна легко і швидко планувати заходи, складати опитування та анкети, а також збирати іншу інформацію – Google Forms, можливості освітнього онлайн-порталу для вчителів «На Урок».
Навчання минуло швидко, а кожен з учасників отримав гарний багаж знань. Ми не зупиняємося на досягнутому, тільки вперед!

Посвята в гімназисти

Ми – гімназисти!

Веселе, наповнене позитивними емоціями та новими знаннями, життя учнів 5-А класу – поповнилося новими враженнями та статусними званнями!
Так, перед осінніми канікулами п’ятикласники пройшли офіційну посвяту в гімназисти! За неповні два місяці навчання діти не тільки познайомилися з новими вчителями та предметами, а навіть встигли отримати гарні оцінки, створили кодекс честі класу й розпочали процес адаптації до середньої школи.
У командній грі учні 5-А класу продемонстрували свої знання і таланти, склали план дій на майбутнє та довели, що з гідністю можуть носити звання «гімназистів». У подарунок від старшокласників отримали настанови та відзнаки, які засвідчили їх перехід до дорослого й відповідального етапу. Від класного керівника – розклад уроків, який допоможе щодня орієнтуватися в часі і просторі, а від батьків – нові блокноти і ручки для записів найважливіших подій шкільного життя.
Аби назавжди зафіксувати в історії школи цю визначну подію – прийняли перше відповідальне і надважливе рішення. Так, усім класом долучилися до Всеукраїнської акції «Озеленення України», мета якої – висадка мільйона дерев за добу. Тепер на шкільному подвір’ї – два нових ялівця, які гордо ростуть біля посадженого влітку випускниками дерева.
Тож зустріли осінні канікули радісною новиною і щирими емоціями – у шкільній родині – нові гімназисти!

Антикорупційна мафія

Місто проти корупції

В останній навчальний тиждень, перед осінніми канікулами, учні 8-А класу мали можливість пограти у «Антикорупційну мафію» і спробувати свої сили у боротьбі проти корупції. Діти стали представниками найрізноманітніших професій: продавців, олігархів, дизайнерів, вчителів, блогерів, антикризових менеджерів… Всі змагалися за спільну справу викорінити корупцію та видалити з гри усіх корупціонерів. У результаті запеклої боротьби з гри була видалена олігархиня, а звичайні громадяни змогли врятувати бюджет міста.
Емоцій був цілий океан і ми вже готові продовжувати грати після завершення канікул.

Потрійне свято

Цими днями в Україні відзначили потрійне свято: День Українського козацтва, День захисника України та свято Прокрови. В гімназії було організовано та проведено ряд заходів, присвячених вшануванню пам’яті героїв.  За традицією гостинно відкрив свої двері для відвідувачів військово-історичний музей, який діє при гімназії. Та особливо хочеться відмітити, що вперше в музеї пройшла Посвята в гімназисти наших п’ятикласників, учнів 5-Б класу.

Учися, п’ятикласнику,
Відкрий науки світ.
Хай буде мрійним, радісним
В науку твій політ.
Сміливим будь, відмінником
Та честю дорожи.
Шануй батьків та вчителя
Із книгою дружи.
Будь добрим, праці відданим,
Та старших поважай.
Навчися мови рідної,
Люби свій рідний край!

Попередження випадків булінгу

Білл Гейтс сказав: «Інтернет – це всього лише інструмент. Все залежить від того, хто і в яких цілях його використовує». З метою попередження випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікативних технологій, у Полтавській гімназії № 21були проведені заняття для учнів 5-11 класів. Дане питання є дуже актуальним на сьогодні, адже за даними світового огляду впливу пандемії і короновірусу на дітей в онлайн, в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу в інтернеті. Значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікативних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилася вдвічі. На заняттях діти ознайомилися з можливими небезпеками і способами реагування у таких ситуаціях.

Навчання тренерів програми FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE

Твори. Рухайся. Грай

17 жовтня відбулося онлайн навчання тренерів програми FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE у якому взяли участь тренери команди RAINBOW TEAM Посмітна Катерина Іванівна та Гевленко Альона Сергіївна.
Тема Сезону 2020-2021 «Твори. Рухайся. Грай» присвячена мотивації до активних дій, перетворенню звичайних місць та речей на ігрові майданчики та елементи веселої гри.

Інтернет-олімпіада

Юні олімпійці

Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаєм на урок,
І знов йдемо в світ пізнання.

5 жовтня стартувала VII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь 2020). Тож, учні 5-А, 5-Б, 7-А та 8-А класів вирішили спробувати свої сили у олімпійських змаганнях з математики та інформатики. Взагалі інтернет-олімпіади «На Урок» – цікавий інтерактив для учня, який допомагає повторити матеріал, вивчений протягом навчального року! Це унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди.
Діти залюбки випробовували свої сили, розв’язували різноманітні завдання. Тепер чекаємо 22 листопада, коли вже отримаємо результати. З надією на успіх!

Відтінки природи

Краса – і тільки, трішечки краси,
душі нічого більше не потрібно.

Ліна Костенко

За повсякденною метушнею, вирішенням різноманітних проблем, ми забуваємо зупинитися і просто озирнутися навколо. А як шкода, бо пропускаємо найцікавіше, найпрекраснішу пору року. А ось учні 7-А класу встигли відобразити неповторне, розфарбоване різними кольорами, осіннє небо. Ми зібрали фотографії з різних куточків. Тут і Полтава, район Південного вокзалу, Безручки, Микільське, Лісок. Скільки відтінків! І хочеться навести слова поета, філософа, Ральфа Волдо Емерсона: «Природу не можна застигнути неохайною і напівроздягненою, вона завжди прекрасна».

День захисника України

Хай панує мир і спокій навкруги,
Хай усі проблеми будуть до снаги,
Хай життя радіє, воля процвітає,
І Покровом Божа Матір всіх нас огортає!

Цими днями слова найщиріших привітань ми надсилаємо нашим захисникам. На жаль, сьогодні Україна живе не спокійно. Та саме завдяки вашій самовідданості, безмежній любові до країни, ми почуваємося захищеними і спокійними. Ми низько кланяємося всім захисникам і захисницям. До вітальних слів приєднується увесь колектив гімназії. Бажаємо, щоб мир був аксіомою, а не винятком, щоб удома на Вас завжди чекали. Ви наша гордість і честь!
Ми, в свою чергу, хочемо подякувати найактивнішим колективам та їх класним керівникам: 1-А, 2-А, 2-Б, 2-В, 3-В, 5-А, 6-А, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 9-А, 10-А, 11-А!

День Українського козацтва

Єднаймося ж, браття, у дружну родину,
Щоб разом розправити Вольниці крила,
Щоб в злагоді жити і батьку, і сину,
Піднявши до Світла і щастя вітрила!

Напередодні Дня захисника України та Дня Українського козацтва Багайдіним Максимом Миколайовичем, учителем фізкультури гімназії, були організовані та проведені змагань з легкоатлетичного спорту серед учнів 6-8 класів Полтавської гімназії № 21 присвячені до Дня Українського козацтва «МИ – діти козацького роду!».
Хочеться відмітити, що проведені змагання продемонстрували не стільки командний дух, хоча і це важливо, а розкрили потенціал учнів.
Вітаємо переможців! Бажаємо не здаватися, а впевнено йти до мети!