Як подолати весняну депресію

Ввімкніть весну

Весна – пора пртиріч. З одного боку, закінчується довга морозна зима. Сонце встає раніше, і все частіше можна побачити яскраве голубе небо, а не сірість хмар. Повітря стає свіжим та вологим. Життя просякнуте передчуттям тепла та зелені.
З іншого боку, мі відчуваємо слабкість та втому. Сили закінчуються. Зростає роздратованість та сонливість. Думок мало, працювати важко. Хочеться поменше рухатися, у ліжку валятися, кіно дивитися, їсти морозиво.
Що ж робити? Як уникнути весняної депресії?

Цікаво знати

Хвилина сміху для здоров’я

Сучасне життя повне турбот і проблем, які заганяють людину в кут, не залишаючи часу для простого відпочинку, спілкування і веселощів. Сміх – не лише вияв радості та веселощів. Це ще й особлива робота організму, у процесі якої виділяються корисні речовини та працює безліч груп м’язів.
Про користь сміху пишеться і говориться чимало, тому не зайвим буде ще раз нагадати про це.
Вважається, що сміх має цілющі властивості. Психологи рекомендують сміятися не менше 30 хвилин в день.
Сміхотерапія — відмінний засіб від депресії, так як сміх знижує рівень гормонів стресу.
Під час сміху м’язи обличчя посилають до мозку особливі імпульси, які позитивно впливають на його діяльність і нервову систему. Причому цей механізм спрацьовує навіть тоді, коли ми просто посміхаємося.

Рецепти подолання осінньої депресії

Холодні краплі осіннього дощу непомітно розмивають радість, зафарбовуючи думки в «сто відтінків» сірого. Цей стан знайомий багатьом із нас: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі – сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз.

«Ловіть» сонце і вдягніть яскравий шарф

Увесь живий світ реагує на зміну пір року: дерева скидають листя, тварини линяють і впадають у сплячку. Ми також біологічні істоти, тому реагуємо на зміну сезону певним зниженням життєвого тонусу, уповільненням обмінних процесів. Усе це – пристосувальна реакція до зменшення світлового дня та коливань магнітного поля Землі, і назвати це депресією не можна. Але є люди, значно чутливіші до сезонних змін, погоди, і їх адаптація відбувається складніше. У них настає знесилення, погіршення настрою – і цей стан ми називаємо осінньою депресією. Але люди змінюються не тільки восени. Існують весняні сплески дратівливого настрою, які можуть бути депресивними. Звісно, що все це користі здоров’ю не додає.

Як підготуватися до здачі ЗНО

Рекомендації психолога учням

Задовго до ЗНО:

• Склади план своєї роботи. Перед тим визнач – Хто ти є ? – сова чи жайворонок. Склади план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим: « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;
  • Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.

ЗНО - як підтримати свою дитину?

Рекомендації психолога батькам

Щоб показати свою віру в дитину, батькам рекомендовано:

• ­забути про минулі невдачі своєї дитини;
  • допомогти дитині знайти впевненість у тому, що він/вона справляться із тим чи іншим завданням;
  • пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, тощо.
Пам'ятайте, основні правила психологічної підтримки, які є особливо важливими в період підготовки до іспиту:

Батькам учнів з підвищеним рівнем тривожності

Рекомендації психолога батькам учнів з підвищеним рівнем тривожності

1. Дотримуйтеся позитивної моделі виховання: емоційне тепле ставлення батьків, постійна щира увага до потреб та інтересів дитини, не ігноруйте  почуттів дитини.
  2. Не акцентуйте уваги на невдачах.

Батькам учнів молодших класів

Рекомендації психолога батькам учнів молодших класів

1. Велику увагу приділяти розвитку моторики, спритних дій. Залучати дитину до занять малюванням , ліпленням, плетивом, орігамі тощо. Тривале сидіння дитини за партою в школі треба компенсувати фізичними вправами, іграми на свіжому повітрі. Потрібно пам’ятати, що перевантаження розумовими заняттями часто пов’язане з недостатньою фізичною діяльністю.
  2. Подбати про правильну постановку руки при малюванні та письмі.