День пам'яті жертв Голокосту

26-27 січня у Дніпрі проходив Всеукраїнський науково-практичний семінар для вчителів, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.  Захід було організовано Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» спільно з Міністерством освіти і науки України. Учасниками освітньої програми стали педагоги з усіх регіонів України. Полтавську область представляла вчителька історії нашої гімназії – Тетяна Татаріна. На освітян чекали виступи науковців із доповідями, присвяченими ролі сучасних музеїв у формуванні національної пам’яті (д-р Ігор Кочергін, УІНП), відображенню Голокосту в музейній експозиції і загальним питанням історичної пам’яті   (д-р Ігор Щупак); практичне заняття з методики роботи з джерелами при підготовці музейних експозицій, присвячених історії Другої світової війни та Голокосту (Ірина Матковська, Вінниця); екскурсія Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Спеціальною подією стала презентація літературно-музичної композиції «Кадіш: Вулиця в небо», яка була підготовлена учнями ЗОШ № 20 м.Сєвєродонецьк разом зі вчителем Валерієм Негматовим. У рамках семінару відбулася прем’єра фільму «Кадіш» та творча зустріч з режисером, автором сценарію та продюсером Костянтином Фамом (США).
Спеціальною подією стала презентація мультимедійного навчального посібника «Розслідування Голокосту від куль» – створеного Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та науковим центром Яхад-Ін Унум (Франція). Дуже важливо, що це видання отримало гриф Міністерства освіти і науки України, тож наша гімназія буде використовувати його у якості навчального посібника.