Вони загинули за Україну

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
На порох стерти, перебити! –
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти.

29 січня увесь український народ вшановував пам’ять героїв, тих хто поклав своє життя під час бою під Крутами. У цей день учні 9-Б класу Полтавської гімназії № 21 стали учасниками тематичної виховної години «Пам’ятай про Крути!». Діти дізнавалися для себе історичні аспекти того, що відбулося, переглядали коротенькі відео-історії, висловлювали свої думки, згадували про героїв, які були не набагато старше їх. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. І хоча цей подвиг молоді було забуто на більш ніж 70 років, а  інформація замовчувалась або перекручувалась та все ж ми маємо відновлювати «білі» плями в історії нашої держави. Не можна викреслити з пам’яті людської ту велику та безсмертну жертву юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста. Триста перший –
І ти,