Старшокласники разом із учителем Гонтар Л.М. мали нагоду пройтися стежками його життя, поглибити свої знання з літератури, познайомитися з маловідомими фактами з біографії Олеся Терентійовича Гончара, простежити зв’язок його творчості з полтавським краєм, перечитати сторінки творів.
Мовознавчий турнір між командами учнів 10 та 11 класу був цікавим як для учасників, так і для глядачів. «Продовж прислів’я», фразеологічний конкурс «Прямо чи влучно», «Антисуржик», літературні вікторини дали можливість перевірити знання, ерудицію школярів, а для когось це була можливість дізнатися щось нове. Різноманітні мовні загадки, художні номери, читання поезій урізноманітнювали інтелектуальні випробування.
На шкільному конкурсі читців творів Тараса Шевченка, до якого залучилися всі учителі-словесники та учні середньої та старшої ланки, школярі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідного слова. Найкращими декламаторами школи стали: Ворощук Єлизавета, учениця 6-Б класу; Авраменко Аліна та Осипова Карина, учні 7-А класу; Охмат Олександра, учениця 8-Б класу; Зелена Поліна та Ісаєв Марк – 10 клас.
У Полтавському національному педагогічному університеті ім.В.Г.Короленка пройшло літературно-мистецьке свято «Мелодії Шевченкового слова». Учні 5-11 класів Полтавської гімназії № 21 відгукнулися на пропозицію взяти участь у конкурсі читців-декламаторів, любителів Шевченкового слова.
На святі були присутні учні, студенти та викладачі філологічного факультету. Із вступним словом-вітанням до всіх присутніх звернулась завідувач кафедри філології, кандидат філологічних наук, доцент Мелешко В.А. та кандидат філологічних наук і викладач Зінченко Н.І., яка й підготувала цей цікавий захід.
Зі сцени звучали палкі слова Шевченка про жінку-матір, про любов до України. Нікого не залишили байдужими виконані пісні, створені на слова Кобзаря.
Компетентне журі мало змогу оцінити виразне читання учасників конкурсу й визначити призові місця. Кожен учень отримав диплом учасника й заохочувальний приз, а найкращих читців-декламаторів нагородили почесними грамотами.
Учні гімназії гідно виступили на конкурсі й отримали призові місця: Ворощук Єлизавета, Звягін Микола, Ісаєв Марк, Чернявська Анастасія були нагороджені грамотами І, ІІ та ІІІ місця.
У рамках днів пам’яті про Тараса Григоровича учні 7-8 класів разом із учителем Гаврись М.Д., Тараненко Н.І. долучилися до Всеукраїнського квест-марафону «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?»
Учні 6-7 класів брали активну участь у мовно-літературному квесті «Барви рідної мови». Команди змагалися між собою у восьми конкурсах, виконували цікаві завдання, розгадували кросворди, загадки, створювали малюнки, розв’язували тестові завдання. Перемогу здобув 6-А клас.
Учитель Гонтар В. М. серед учнів 5-х класів провела конкурс-інсценізацію «У гостях у казки». Діти із задоволенням побували у загадковому, доброму і повчальному світі казок та стали їх героями. Згадали про цінність дружби, про добро і зло, про взаємодопомогу і взаєморозуміння.
З учнями 5-В класу (учитель Ващенко М. С.) були проведені заходи: літературні диктанти, виразне читання поезій українських поетів, конкурс малюнків на патріотичну тематику, виховний захід на тему «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема».
А ще гімназисти довели, що є справжніми шанувальниками звичаїв та традицій наших предків.
Так, напередодні Великодня у фойє нашої гімназії «розквітло» незвичайне дерево. Ідея його створення виникла в учнів 7-А класу (класний керівник Гаврись М.Д.). Віримо, що це стане щорічною традицією. Висловлюємо подяку всім, хто виготував писанку власноруч, прикрасив її гарним візерунком і помістив на Великодне дерево.
Швидко та цікаво пройшов час, предметний місячник добіг кінця. Усі святкові заходи вже стали спогадами, що виринають у пам’яті та майорять на яскравих фотознімках.