У зимовий ранок засіяло
Сонце волі у моєму краю!
Вийшли люди перед храм Софії,
Де колись лунала княжа слава.
Хтось сказав : «Сповнились наші мрії!
Україна вільна вже держава!»
Хтось сказав – і всі почули люди,
З Києва – аж ген поза Карпати:
Україна є , була і буде!
Вже її нікому не зламати!

22 січня 2019 року Україна відзначила 100 років з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Збулися одвічні мрії тисяч українців, якими жили і за які вмирали кращі сини України.

22 січня 1919 року було проголошено Українську Народну Республіку. На жаль, доля України склалась так, що вся її історія – це один суцільний ланцюг воєн і виснажливих змагань за волю і незалежність . Віками відстоювали горді наші побратими право господаря на своїй землі, право називатися українцями.
Пройшли заходи з нагоди Дня Соборності і у гімназії. Так для учнів 5-А класу було проведено виховну годину «Бо родитись українцем –
це велика честь і слава», на якій діти ознайомилися з подіями столітньої давнини та порівняли їх із нелегким сьогоденням України.
На останок хотілося б згадати слова української поетеси Ліни Костенко: «Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те».