«Усі біжать і я біжу»: 8 тиждень Весняного методичного марафону «Станція ДИСТАНЦІЯ»

«Якою б складною не була ситуація, ми повинні застосовувати технології і притаманну людині винахідливість, щоб з рішучістю і мужністю долати труднощі, які випадають на нашу долю. Якщо ми якось можемо їх вирішити – потрібно вирішувати і не відчувати занепокоєння; якщо ж їх вирішити неможливо, то занепокоєння з цього приводу нам не допоможе», – саме цими словами із звернення до вчительства лауреата Нобелівської премії миру, Його Святості Далай-Лами розпочала свою розповідь про 8 тиждень марафону Майя Дмитрівна Гаврись. Дійсно, завдяки карантину освітяни почали застосовувати нові технології викладання і завдяки власній винахідливості та підтримці колег налагодили дистанційне навчання в гімназії. І хоча реальна «Станція ДИСТАНЦІЯ» для всіх вчителів України розпочалася понад місяць тому, ми змогли додати ще одну стежинку знань до неї і в методичному марафоні.

«Цей тиждень у більшості завдань містив практичну частину. Марафонці доєдналися до наймасштабнішого міжнародного онлайн-прибирання, тож видаляли непотріб з телефону та чистили від спаму електронну пошту. Навчилися створювати тести на запропонованій освітній платформі та гугл-форми. Отримали можливість замислитися про лайфхаки у своєму арсеналі та поділитися ними з колегами й учнями. А ще – навчилися створювати ютуб-канали та записувати навчальні відео», – ділиться враженнями Марина Сергіївна Ващенко. Світлана Володимирівна Усенко, натхненна своїми здобутками, додає: «Ось і минає черговий тиждень марафону: опанувала нові вміння і знання, заглибилась у хмарні технології».
Не відстає від колег і Світлана Григорівна Пасько, яка вперто й наполегливо продовжує працювати в рамках марафону, здобуваючи нові знання, аргументуючи: «Ніхто не знає, які професії будуть затребувані на ринку праці, але з упевненістю можна сказати, що саме сьогодні на перший план виходить необхідність якнайкраще оволодіти навичками роботи на комп’ютері. Професія учителя вимагає здатності пристосовуватися до вимог сьогодення, оволодівати новітніми технологіями. І це чудово! Одним із завдань тижня було створити власний Ютуб-канал. Ми з учнями підійшли до виконання завдання креативно і створили Ютуб-канал 6-А класу». І одразу ж додає, посміхаючись: «Знаєте, за що я люблю свою професію? За те, що не відчуваю віку. За можливість творити і створювати, за те, що знаю, що кожного ранку чекають 25 галасливих бешкетників, є команда дітей – однодумців, які завжди підтримають, є колеги і батьки, з якими працюю, на яких покладаюсь, і яким дякую за підтримку. Хіба це не щастя? Особисто для мене – одна із складових щастя».
Ще на початку марафону учасники за допомогою голосування обирали собі книгу для прочитання. Фініш вже близько, тож прийшов час обговорити прочитане і поділитися враженнями. Саме тому дистанційний тиждень завершився приємною зустріччю – у «Клубі книголюбів» за допомогою застосунку Zoom. Марина Сергіївна зазначає, що «в режимі онлайн марафонці ділилися враженнями, спілкувалися у дружній, домашній атмосфері (звісно, кожен у своєму домі, дотримуємось правил самоізоляції)». А Майя Дмитрівна резюмує: «Цікаво пройшло онлайн-спілкування марафонців-читачів, на якій ми поділилися своїми враженнями від прочитаного, придбаними книгами. Усі дійшли згоди, що паперову книгу не може замінити ніщо!».
Саме Майя Дмитрівна в щотижневих враженнях ділиться ще й особистими лайфхаками для колег: «Пригадуєте слова із пісні Валерія Леонтьєва «усі біжать, біжать, і я біжу» – це про тих, хто увесь час на марафонській дистанції, хто не скиглить, не бідкається, що важко, а впевнено наближається до фінішу. А ще потрібно підтягти всі свої хвости, наприклад, у мене такі є: вирішила дошити екоторбинку, доки шила, чомусь захотілося зробити подушечку, більш за все шкода стало вишивку – вона так гарно пасує саме диванній подушечці; торбинка залишається у планах. Потрібно залишити приємні спогади й завдання на потім. Це теж класно!».
Що ж, цього тижня роботи було чимало, а прокрастинувати вчителям – ніколи. Марафонці збагатилися знаннями практично й тепер, налаштовані на позитив і з безліччю ідей та натхненням рухаються далі. Адже за кілька днів – ФІНІШ!