Віртуальна 3D-екскурсія Древнім Києвом
Під час вивчення теми «Місто і село. Заняття та умови життя населення упродовж історії» у рамках вивчення пропедевтичного курсу «Вступ до історії України» учні 5-х класів здійснили віртуальну 3D-екскурсію до Дитинця Древнього Києва – найстарішої частини міста.
Реалізувати ідею віртуальної екскурсії вдалося завдяки проекту Центру культури та історії Стародавньої Русі, який має назву «Древній Київ у Князівстві «Київська Русь»». Проект визнаний і підтримується як національними, так і міжнародними організаціями: Парламентською Асамблеєю Ради Європи, Верховною Радою України, Міністерством культури України, Національною академією наук України, Київською міською державною адміністрацією, Київською обласною державною адміністрацією, науковими інститутами, посольствами іноземних держав в Україні, державними установами України та інших країн Європи. Це відтворення культурного та архітектурного образу Дитинця Києва V-XIII століть у його історичних розмірах, що займав площу 10 га, і атмосфери Київської Русі, з використанням всіх наукових знань, наявних на сьогоднішній день. Переглянути 3D-тур можна, перейшовши за посиланням https://parkkyivrus.com/ua/pro-drevnii-kyiv/3d-tur.
Завдяки віртуальній 3D-екскурсії п’ятикласники здійснили справжню подорож у часі на 1000 років назад та отримали можливість побачити ансамбль шедеврів дерев’яного зодчества та середньовічної архітектури. Так, в об’ємному зображенні, переходячи за стрілками, в деталях та подробицях побачили контур Києва Х століття, обнесений по периметру оборонними спорудами, загальна висота яких сягає 15 м. Сам оборонний комплекс – це шедевр середньовічної архітектури, який складається з: дев'ятиметрового валу (загальна довжина якого становить півтора кілометра) і частково оборонного рову, єдиної в світі дерев'яної фортечної стіни з протяжністю 300 м – заборонили, внесеної до Національного Реєстру рекордів України, Михайлівських воріт Київського Дитинця висотою 21 м.
Крім того, пізнаючи історію рідної держави, познайомилися з кращими зразками середньовічного містобудування, а саме: в'їзними воротами зі сторожовими вежами, мережею доріг Древнього Києва, садибами киян XI-XIIІ століть, торговими лавками київських ремісників XI-XIII століть, вежею – повалушею XI-XIIІ століть, княжим двором і трибунами, великим і малим ристалищами, ярмарком майстрів, станом кочівників, пагорбом Перуна, печерою Нестора Літописця, теремом Ярослава Мудрого, Василівською церквою Х ст. та Ярославовими воротами.
Поєднання сучасних технологій та наукових досліджень дозволяє не тільки візуалізувати минуле для вивчення історії, а й включити генетичну пам’ять і на власному досвіді відчути, що означає особисто бути частиною Древнього Києва – джерела культури та державності України, зокрема і країн Східної Європи в цілому, колиски однієї із древніх світових цивілізацій, які відіграли найважливішу роль в розвитку людства.