Рекомендації психолога батькам учнів молодших класів

• Велику увагу приділяти розвитку моторики, спритних дій. Залучати дитину до занять малюванням , ліпленням, плетивом, орігамі тощо. Тривале сидіння дитини за партою в школі треба компенсувати фізичними вправами, іграми на свіжому повітрі. Потрібно пам’ятати, що перевантаження розумовими заняттями часто пов’язане з недостатньою фізичною діяльністю.

Подбати про правильну постановку руки при малюванні та письмі.

• Розмовляти з дитиною турботливим, підбадьорливим тоном, слухати її уважно, не перебиваючи.
  • Заохочувати цікавість, допитливість і фантазії вашої дитини. Щодня читати дитині і обговорювати з нею прочитане.
  • Заохочувати дитину ставити запитання, міркувати.
  • Не робити з дитини лише споживача, нехай вона буде рівноправним членом сім’ї, зі своїми правами і обов’язками. Намагатися, щоб дитина разом з вами щось робила по дому. Робити щось спільно, всією сім’єю.
  • Бути прикладом для дитини: нехай вона бачить, яке задоволення ви отримуєте від читання газет, книг, від трудової діяльності, від спілкування з людьми.

Як зацікавити дитину навчанням:

• нехай завдання здається для дитини здійснюваним – визначте ціль (що потрібно зробити), розділіть завдання на маленькі частини;
  • спробуйте показати дитині прикладний характер завдання, поясніть як в житті знадобляться його нові знання і уміння, приводячи при цьому конкретні життєві ситуації.